Cherry Jones matką Hanka Williamsa

5 listopada 2014
ok. 1 minuta czytania

Głównego bohatera sportretuje Tom Hiddleston, który ma sam zaśpiewać w obrazie wszystkie utwory. W jego żonę wcieli się Elizabeth Olsen.

Cherry Jones przypadnie rola matki artysty, Lillie, z kolei Whitford zagra Freda Rose’a, najważniejszego wydawcę w Nashville.

Film opowie o błyskawicznej karierze Williamsa i o tym, jaki wpływ miała na jego życie osobiste.

Za kamerą stanie Marc Abraham („Przebłysk geniuszu”), który napisał scenariusz na podstawie wydanej w 1994 biografii muzyka autorstwa Colina Escotta. Za produkcję odpowiadają Aaron L. Gilbert, Brett Ratner, G. Marq Roswell i Marc Abraham.

Hank Williams urodził się 1923 roku w Alabamie. Był uznawany za jednego z najważniejszych muzyków country. Wylansował przeboje „Cold, Cold Heart”, „Your Cheatin' Heart” czy „I’m So Lonesome I Could Cry”. Zmarł w wieku 29 lat z powodu niewydolności serca spowodowanej przez nadmiar leków i alkoholu. W 1987 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Cherry Jones najlepiej znana jest z serialu „24 godziny”, gdzie grała prezydent Allison Taylor. Ostatnio można było ją podziwiać w cyklu „Awake”.

Bradley Whitford, gwiazdor „Prezydenckiego pokera” i „Studia 60”, obecnie występuje w serii „Transparent”.