Cheryl wraca z utworem „Let You”

3 czerwca 2019
ok. 2 minut czytania

Za produkcję odpowiada Mike Spencer (Rudimental, Zara Larsson, Tom Walker). „Let You” to electro-popowy kawałek. Inspiracją dla artystki były rozmowy z przyjaciółmi o mężczyznach i wzorcach związków.

– Jestem zachwycona tym kawałkiem od pierwszego przesłuchania – mówi Cheryl. – Wiedziałam, że muszę go wydać. W swoich związkach popełniałam wiele błędów. Byłam z mężczyznami, którzy mnie kontrolowali, unieszczęśliwiali, ale pozwalałam im na to. O tym jest ten kawałek, by uświadamiać sobie takie rzeczy oraz nie pozwalać na nie.

Cheryl rozpoczynała karierę w niezwykle popularnej grupie Girls Aloud, z którą sprzedała razem ponad 4 mln albumów na całym świecie. Girlsband zamieścił aż 20 singli w Top 10 UK, w tym cztery na szczycie zestawienia. Solowa kariera Cheryl rozpoczęła się w 2009 za sprawą albumu „3 Words”. Singiel „Fight For This Love” stał się najpopularniejszym utworem roku w Wielkiej Brytanii. Kolejne albumy w dorobku artystki to „Messy Little Raindrops”, „A Million Lights” oraz „Only Human”, z których pochodzą takie hity jak „Promise This”, „I Don’t Care”, „Crazy Stupid Love” oraz „Call My Name”.

Cheryl jest zaangażowana w wiele projektów związanych z muzyką – jurorowała m.in. w programach „The X Factor” czy „The Greatest Dancer”. Gwiazda założyła również fundację Cheryl’s Trust, która wspiera dzieciaki pochodzące z nieuprzywilejowanych rodzin z północy Anglii. W 2018 otworzyła Cheryl’s Youth Trust, centrum dla młodzieży w sercu Newcastle.