Chet Faker i Marcus Marr we wspólnym utworze

19 października 2015
ok. 1 minuta czytania

Efektem kooperacji jest EP-ka „Work”, która będzie mieć swoją premierę 4 grudnia. Na minialbum składają się cztery utwory, które powstały w ciągu czterodniowej sesji nagraniowej w londyńskim studiu.

Anglik i Australijczyk mieszkający na nowojorskim Brooklynie nawiązali znajomość poprzez internet. – Nick (Chet Faker nazywa się Nicholas James Murphy) zamieścił mój utwór na Twitterze – wspomina Marr. – Wysłałem mu wiadomość z podziękowaniami i od tego zaczęła się nasza rozmowa. Dotyczyła głównie procesów nagrywania. Dość szybko zaczęliśmy się wymieniać pomysłami na nowe piosenki. Wówczas zaproponował, abyśmy nagrali coś wspólnie.

Zestaw zwiastuje utwór „The Trouble With Us”, którego można posłuchać pod tym adresem.

Oto tracklista:
„Birthday Card”
„The Trouble With Us”
„Learning For Your Love”
„Killing Jar”

Pod szyldem wytwórni DFA Records londyński DJ wydał takie single jak „Brown Sauce” (kompozycja trafiła na listę utworów serwisu Pitchfork) czy „The Music” (uznany za najlepszy utwór dance 2013 przez serwis muzyczny Spin). Marr jest częstym gościem berlińskiego klubu Berghain.

Chet Faker zasłynął w 2011 roku coverem hiphopowego klasyka Blackstreet „No Diggitty”. W kwietniu 2014 roku premiery doczekał się jego debiutancki album „Built on Glass”. Ma też na koncie współpracę ze swym rodakiem Flume.