Chevelle zapowiadają album \”Niratias\”

12 stycznia 2021
ok. 1 minuta czytania

Chevelle świętują zapowiedź nowego krążka singlem \”Self Destructor\”. Nowy utwór Chevelle to połączenie uwalniającego katharsis i hipnotycznego brzmienia. Teledysk jest inspirowany klimatem filmów science-fiction i ukazuje duet, który wyrusza w poszukiwaniu prawdy, próbując odnaleźć astronautę pośrodku lasu.

Płyta \”Niratias\” to najlepiej dopracowana i najbardziej prowokacyjna płyta jaką zespół stworzył. Podczas prac nad projektem, które trwały od 2019 roku, zespół zaprosił do współpracy producenta Joe Barresiego (Tool, Queens of the Stone Age). Za grafikę okładki odpowiada Boris Vallejo, który stworzył plakaty do takich filmów jak \”Knightriders\” czy \”National Lampoon\’s Vacation\”, jak również okładki do kultowych opowiadań i magazynów z lat 70. i 80. jak na przykład: \”Heavy Metal\”.

Chevelle ma na swoim koncie prawie pół miliarda odtworzeń, 7 z ich singli znalazło się na pierwszym miejscu list przebojów, a ich koncerty były wyprzedawane na całym świecie. Albumy takie jak: \”Sci-Fi Crimes\” [2009], \”Hats Off to the Bull\” [2011], \”La Gárgola\” [2014], and \”The North Corridor\” [2016] znalazły się na liście Top 200 magazynu Billboard.