Choir Of Young Believers rozgrzeje przed Depeche Mode w Łodzi

25 października 2013
ok. 1 minuta czytania

Duńska indiepopowa grupa zadebiutowała w 2007 roku minialbumem „Burn The Flag”, który przyniósł im świetne recenzje w ojczyźnie. Dali pamiętne występy na festiwalach Roskilde w 2007 i 2008, równocześnie zdobywając National Radio Award i Critics Choice Award w kategorii Najlepszy nowy wykonawca.

W 2008 roku zespół wydał debiutancki longplay „This Is For The White In Your Eyes”, zbierając ponownie niesamowite recenzje i nagrodę za Najlepszy duński album. W roku 2009 Choir Of Young Believers nominowani zostali w rekordowych siedmiu kategoriach duńskich Grammy Music Awards i zdobywając wyróżnienie w kategorii Najlepszy nowy wykonawca.

Rozpoczęcie współpracy z amerykańską wytwórnią Ghostly Int. oraz z Sony/ATV Music Publishing w 2009 roku zapoczątkowało światową karierę zespołu.

Zespół koncertował intensywnie przez dwa lata w USA i Wielkiej Brytanii. Muzyka Choir Of Young Believers została wykorzystana w wielu amerykańskich programach telewizyjnych i kilku europejskich filmach fabularnych.

20 marca 2012 roku, po zakończeniu udanej trasy po Stanach Zjednoczonych, zespół wydał drugi album „Rhine Gold”, który cieszył się uznaniem krytyków na całym świecie. Po premierze formacja ruszyła w trasę po Europie i USA. Zespół zakończył 2012 rok nagrodą „Best of 2012” w Danii, a także pięcioma nominacjami w Critics Choice Awards (wygrywając jak Najlepsza grupa) oraz nominacją do Nordic Music Prize.

Bilety na LiveNation.pl.