Chris Cornell i John Legend zaśpiewali dla zniewolonego Chiwetela Ejiofora

24 października 2013
ok. 2 minut czytania

Chris Cornell na potrzeby dramatu przygotował numer „Misery Chain”, w którym gościnnie pojawia się Joy Williams z The Cilvil Wars. Artysta zaprezentował kawałek na żywo, podczas akustycznego koncertu w San Francisco. Amatorskie nagranie dokumentujące wykonanie można znaleźć pod tym adresem.

Z kolei John Legend opublikował na SoundCloudzie zrealizowane do filmu nagrania „Roll Jordan Roll”, stanowiącego interpretację pieśni czarnoskórych niewolników.

Na soundtrack trafiły ponadto utwory Hansa Zimmera, Alicii Keys, Gary’ego Clarka Jr. Cody’ego Chestnutta. Płyta ukaże się 11 listopada.
Oto tracklista:

„Devil’s Dream” (Score)
„Roll Jordan Roll” – John Legend
„Freight Train” – Gary Clark Jr.
„Yarney’s Waltz” (Score)
„Driva Man” – Alabama Shakes
„My Lord, Sunshine” – Sunrise
„Move On Me” – John Legend
„Washington” – Hans Zimmer
„(In The Evening) When The Sun Goes Down” – Gary Clark Jr.
„Queen Of The Field” Alicia Keys
„Solomon” – Hans Zimmer
„Little Girl Blue” – Laura Mvula
„Misery Chain” – Chris Cornell w/ Joy Williams
„Roll Jordan Roll” – Full Cast
„Money Musk” (Score)
„What Does Freedom Mean To A Free Man” – Cody Chestnutt

Scenariusz obrazu „Zniewolony” oparty jest na autobiografii Solomona Northupa (Chiwetel Ejiofor), wykształconego i żonatego czarnoskórego mężczyzny, który został uprowadzony w 1841 roku i sprzedany do niewoli. Chociaż urodził się jako wolny człowiek, zmuszono go do niewolniczej pracy na plantacji bawełny w Luizjanie (Michael Fassbender gra jej właściciela). Wolność odzyskał dopiero po 12 latach.

W filmie występują również Benedict Cumberbatch, Paul Giamatti, Quvenzhane Wallis, Sarah Paulson, Paul Dano, Scoot McNairy, Garrett Dillahunt, Alfre Woodard, Dwight Henry, Michael K. Williams i Brad Pitt.