Chris De Burgh wystąpi w Oświęcimiu

16 kwietnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Na scenie jest obecny od wczesnych lat 70., jego płyty kupiło 50 milionów ludzi na całym świecie, a ballada „The Lady In Red” z 1986 roku to jeden z największych przebojów muzyki pop wszech czasów.

Irlandzki wokalista śpiewał już na koncertach z okazji zjednoczenia Niemiec, zakończenia wojny w Libanie oraz dla tysięcy kibiców na stadionie w Liverpoolu. Teraz wesprze antywojenne przesłanie LFO, pojawiając się 20 czerwca na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu, na specjalnym koncercie „Artyści przeciwko wojnie”. Będzie to niepowtarzalna okazja zobaczenia De Burgha na festiwalowej arenie – artysta na miejsca swych koncertów wybiera najczęściej kameralne sale.

W ciągu niemal czterdziestoletniej kariery Chris De Burgh zdobył status supergwiazdy w wielu zakątkach świata, na niemal wszystkich kontynentach. – Zawsze starałem się być lojalny wobec moich fanów i spełniać ich oczekiwania – tak wyjaśniał w jednym z wywiadów sekrety swej popularności. Słuchaczy urzekły jego niezwykle melodyjne utwory, takie jak „The Lady in Red”, „Missing You”, „High On Emotion” czy „Don’t Pay The Ferryman”. W utworach De Burgha słowa są równie ważne, co muzyka. Irlandczyk potrafi doskonale opowiadać historie za pomocą plastycznych i przejmujących tekstów.

Dwudniowe karnety na festiwal kosztują obecnie od 249 zł, a bilety jednodniowe od 55 zł (czwartek) i od 149 zł (piątek i sobota, cena aktualna do końca kwietnia). Bilety i karnety do nabycia w zakładce Kup Bilet.