Chris Martin i Stormzy na płycie Burny Boya

10 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Płyta ukaże się już niebawem, bo 14 sierpnia. Gościnnie na krążku pojawią się Chris Martin z Coldplay, Stormzy, Youssou N\’Dour oraz Naughty by Nature. Wśród producentów wykonawczych dzieła znaleźli się Diddy, Bosede Ogulu oraz sam Burna Boy. Z kolei nad brzmieniem czuwali Spaceship Collective, Mike Dean i Timbaland.

Fani mieli już okazję poznać promujący \”Twice as Tall\” utwór \”Wonderful\”.

– Ważne było dla mnie, by pokazać jednoczącą siłę muzyki, siły która przekracza granice i bariery – tłumaczył przy okazji premiery nagrania Burna Boy. – To piosenka o \”cudach\”, które sprawia moja muzyka, o tym jak potrafi wpływać na życie innych. O tym jak ludzie – gdy jestem w trasie – dzielą się ze mną swoją radością, bólem i przyjemnościami. To także swego rodzaju wołanie – nieważna jak daleko zajdziesz, jak ciężko pracujesz, musisz być gotowy, by wrócić do domu. Pandemia zmusiła nas, by schronić się w domach. Nie zapominajmy, że Afryka to dom, ojczyzna wszystkich ludzi. Afryka musi być ważna.

Oto tracklista:
1. Level Up (Twice as Tall) (feat. Youssou N\’Dour)
2. Alarm Clock
3. Way Too Big
4. Bebo
5. Wonderful
6. Onyeka (Baby)
7. Naughty By Nature (feat. Naughty By Nature)
8. Comma
9. No Fit Vex
10. 23
11. Time Flies (feat. Sauti Sol)
12. Monsters You Made (feat. Chris Martin)
13. Wetin Dey Sup
14. Real Life (feat. Stormzy)
15. Bank on It

Burna Boy określa swą muzykę jako Afro-fusion. Rozgłos przyniósł mu singiel \”Like to Party\” z debiutanckiej płyty \”L.I.F.E\” (2013). Ostatni, czwarty longplay nigeryjskiego muzyka to \”African Giant\” z 2019 roku.

Do sieci niedawno trafił singiel \”My Oasis\” Sama Smitha z udziałem Burny Boya.