Ciemna strona Muse

29 sierpnia 2018
ok. 2 minut czytania

Kompozycja „The Dark Side” trafi na nowy album Muse, który zapowiadany jest na listopad 2018 roiku. Matt Bellamy wrzucił na Instagram filmik w, którym gra na czarnej gitarze solówkę z piosenki. Klip można zobaczyć poniżej.

W lipcu kapela opublikowała klip do piosenki „Something Human”.

– Chcieliśmy kontynuować historię rozpoczętą w poprzednich teledyskach do singli „Dig Down” i „Thought Contagion” – mówi Lance Drake. – Zagłębić się w ten sam świat i śledzić to, co dalej dzieje się z Mattem, Dominikiem i Chrisem. Świat, w którym coś tak prostego jak zwrócenie kasety video do wypożyczalni staje się fantastyczną przygodą.

Matt Bellamy, lider, wokalista i gitarzysta brytyjskiej formacji, ujawnił, że „Something Human” była pierwszą piosenką, jaką napisał po zakończeniu tournée promującego wydaną w 2015 roku płytę „Drones”.

– Życie na trasie może nieźle dać w kość i ujawnić w człowieku jego wewnętrzną bestię – wyjaśnia Matt Bellamy. – Utwór i teledysk mówią o tym, jak tę bestię okiełznać i wrócić do czegoś ludzkiego.

Muse zadebiutowali w 1999 roku albumem „Showbiz”. Popularność przyniosły grupie pochodzące z krążka numery „Uno” i „Sunburn”. Jeszcze lepiej na listach przebojów radziły sobie utwory „New Born”, „Bliss” i „Plug In Baby”, które trafiły na wydany 2 lata później, drugi longplay bandu „Origin of Symmetry”. Przełom przyszedł w 2003 roku wraz z trzecim długogrającym wydawnictwem „Absolution”. Płyta, na której znalazły się nagrania „Time Is Running Out” i „Hysteria” zadebiutowała na 1. miejscu notowania UK Charts. Kolejne albumy bandu to „Black Holes and Revelations” (2006), „The Resistance” (2009), „The 2nd Law” (2012) i ostatni „Drones” (2015).