Clean Bandit na Jamajce z Iannem Diorem

29 stycznia 2021
ok. 1 minuta czytania

Clean Bandit ujawnili nowy singiel \”Higher\”, w którym udziela się podbijający listy przebojów amerykański raper Iann Dior. Napisany przez zespół, Ianna Diora oraz Dana Smitha z Bastille numer wyprodukowali Grace i Jack z Clean Bandit z pomocą Marka Ralpha (Years & Years, Sigala). \”Higher\” to charakterystyczne, wymykające się gatunkowym podziałom brzmienie Clean Bandit.

Rozgrzewające przesłanie piosenki dopełnione zostało klipem, który zespół zrealizował na Jamajce. W teledysku widzimy granego przez Diora rozbitka, który po katastrofie trafia na wyspę, gdzie wspomina swego ojca. W końcu zostaje uratowany przez imprezowy jacht, na którym znajdują się zaskakujący goście.

W sierpniu minionego roku Clean Bandit rozpoczęli nowy rozdział w karierze, kiedy połączyli siły z laureatką nagrody BRIT, Mable, wypuszczając hit \”Tick Tock\” (feat. 24kGoldn). Piosenka dotarła do top 10 listy przebojów w Wielkiej Brytanii, co było niemałym wyczynem, ponieważ w 2020 roku tylko dwa brytyjskie zespoły (także Little Mix) umieściły nowe piosenki w najlepszej dziesiątce notowania. Do dziś utwór zgromadził ćwierć miliarda streamów, a towarzyszący mu klip ma już ponad 54 miliony odsłon.

Pod koniec roku Grace dołączyła z takimi gwiazdami jak Cher, Nile Rogers, Kylie Minogue czy Robbie Williams do akcji Children In Need, w ramach której nagrali charytatywny utwór \”Stop Crying Your Heart Out\”. Dochód z singla przekazany został na pomoc dzieciom i młodzieży w Wielkiej Brytanii.