Clean Bandit zapowiadają drugą płytę

28 września 2018
ok. 2 minut czytania

Clean Bandit to Luke Patterson, Grace Chatto i Jack Patterson. Specjaliści od zaraźliwych elektronicznych dźwięków twierdzą, że stworzyli połączenie tanecznych kompozycji i niezwykle emocjonalnych tekstów. Nie samodzielnie. Clean Bandit zaproponowali współpracę takim wykonawcom jak: Zara Larsson, Marina, Luis Fonsi (autor megahitu „Despacito), Demi Lovato, Sean Paul, Anne-Marie, Ellie Goulding, Kyle, Big Boi, Tove Styrke, Stefflon Don, Craig David, Kirsten Joy, Rita Ora, Julia Michaels, Alma. Na wersji deluxe albumu znajdą się jeszcze cztery piosenki, w których pojawiają się Yasmin Green, Charli XCX, Bhad Bhabie, DaVido, Love Ssega oraz Louisa Johnson.

Z płyty znamy już doskonale piosenki „Rockabye” feat. Anne-Marie i Sean Paul, „Symphony” feat. Zara Larsson, „I Miss You” feat. Julia Michaels, „Tears” feat. Louisa Johnson oraz najnowszy „Solo” feat. Demi Lovato, który zdobył szczyt notowania na Wyspach. Materiał na album nagrywano w różnych miejscach na świecie, a jego produkcją zajęli się Mark Ralph (Years & Years) plus członkowie tria, Jack Patterson i Grace Chatto.

– Płyta opowiada o różnych rodzajach i poziomach miłości. Pracowaliśmy nad nią ponad trzy lata, w trakcie których sami ich doświadczyliśmy. Niektórzy z nas mieli też złamane serce – wyjaśnia Grace Chatto. – W jakiś sposób znalazło to odbicie w naszych piosenkach. Jest braterska miłość, miłości rodziny (w piosence „Rockabye” jest to bezwarunkowa miłość matki), miłość romantyczna, miłość pożerająca wszystko, ból miłosny. Badamy wszystkie ofiary, jakie trzeba ponieść dla miłości, nawet jeśli jest to trudne. Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się nagrywać z tyloma wspaniałymi muzykami i wokalistami. Pracowaliśmy niemal na całym świecie, choć najczęściej w północnym Londynie i Los Angeles. Niektóre wersy zostały zarejestrowane w łazience w Ugandzie. Liczymy na to, że każdy z was znajdzie tu piosenki, z którymi będzie mógł się identyfikować.

Płyta „What Is Love?” jest następczynią debiutanckiej „New Eyes” z 2014 roku. Na niej znalazł się singlowy megahit „Rather Be” (z Jess Glynne), który sprzedał się w aż 12 milionach egzemplarzy i został nagrodzony Grammy.

Do tej pory Clean Bandit sprzedali ponad 40 milionów singli, w streamingu ich piosenki odtworzono ponad 10 miliardów razy.