Céline Dion śpiewa dla pięknej i bestii

20 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Udział w soundtracku wcześniej potwierdzili Ariana Grande i John Legend, którzy nagrają duet. Teraz Dion ujawniła, iż wykona na potrzeby romantycznej produkcji premierowy utwór zatytułowany „How Does a Moment Last Forever”, który określany jest jako pełna emocji ballada. Informacją gwiazda podzieliła się na Twitterze. Za muzykę odpowiada Alan Menken, a za tekst Tim Rice.

Przypomnijmy, że artystka – razem z Peabo Brysonem – śpiewała piosenki w oryginalnej animacji z 1991 roku. Współpraca zapewniła wokalistom Grammy, Złoty Glob i Oscara.

„Piękna i Bestia” powstaje właśnie na podstawie animowanego dzieła Disneya i klasycznej opowieści o uroczej Belle i podobno przerażającej Bestii. By ratować ojca, dziewczyna zgadza się zamieszkać w domu Bestii. Z czasem między nimi rodzi się uczucie. W rolach głównych występują Emma Watson i Dan Stevens.

Za kamerą stanął Bill Condon („Saga 'Zmierzch': Przed świtem”), a scenariusz napisał Stephen Chbosky. Premiera planowana jest na 17 marca 2017 roku.

Céline Dion to pochodząca z Quebecu popowa wokalistka, znana z poruszających ballad. Wśród jej przebojów znajdują się „Nothing Broken but My Heart”, „The Power of Love”, „Think Twice”, „Because You Loved Me”, „It’s All Coming Back to Me Now”, „My Heart Will Go On” czy „I’m Your Angel”. W 2016 roku wydała ostatnią, francuskojęzyczną płytę „Encore un soir”.