Closterkeller, Digital Angel i Deathcamp Project przed Fields Of The Nephilim

31 stycznia 2014
ok. 2 minut czytania

W 2013 roku minęło ćwierć wieku, odkąd na polskiej scenie pojawił się jej najsłynniejszy przedstawiciel z kręgu rocka gotyckiego, stołeczny Closterkeller. Lata mijają, a na czele kapeli niezmienne stoi charyzmatyczna wokalistka Anja Orthodox, zaś obok niej na scenie przy klawiszach Michał „Rollo” Rollinger, który gra z Anją od 1990 roku. – W chwili obecnej, w nowym, odmienionym składzie intensywnie przygotowuje się do koncertów przed Fields Of The Nephilim w Krakowie i Warszawie – komentuje menedżer kapeli.

Digital Angel grali już między innymi na Castle Party, otwierali koncert XIII Stoleti, teraz dostąpią zaszczytu supportowania brytyjskiej legendy mrocznej muzyki, Fields Of The Nephilim. Kapela powstała w 2006 roku, ale płytowego debiutu doczekała się dopiero w 2009 roku. Krążek nosił tytuł „On The Side Of The Angels”. Digital Angel to trio, które tworzą: Steffan (wokal), Alvar (instrumenty klawiszowe, programowanie) oraz Jaca (gitara). Panowie ciekawie łączą electro, darkwave z tradycyjnym rockiem gotyckim, a nawet progresywnym. Ostatnią pozycją w dorobku grupy jest zawierająca osiem piosenek EP-ka „Affirmation Of Life” z 2013 roku, która ukazała się nakładem oficyny Alchera Visions.

Kluczborski duet Deathcamp Project jest nazwą świetnie znaną wśród fanów brzmień gotyckich i electro już od blisko 13 lat. Tyle czasu minęło odkąd Betrayal (bas, programowanie, klawisze, produkcja) oraz Void (wokale, gitara, teksty) zaczęli działalność pod tym szyldem. Duet stał się znany nie tylko w Polsce. Deathcamp Project z powodzeniem koncertowali także poza granicami ojczyzny. Supportowali między innymi, Clan Of Xymox, jak również Fields Of The Nephilim. Wielką fanką duetu jest Anja Orthodox z Closterkeller. Betrayal i Void mają na koncie dwie duże płyty, dwa single, dwie EP-ki i dwie demówki. Ale nagrania grupy można też znaleźć na licznych składankach (choćby „Minimax.pl 3”). Ostatnie wydawnictwo duetu pochodzi z 2011 roku i zatytułowane jest „Painthings”.

Bilety: 120 zł przedsprzedaż, 140 zł w dniu koncertu.

Wejściówki na krakowski koncert dostępne na stronie Knockoutprod.net.