Clutch na jedynym koncercie w Polsce

18 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku bandu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne „clutchowe brzmienie”. Gitarowe riffy Toma z „A Quick Death In Texas” i funkowy podkład w „Your Love Is Incarceration” sytuują nowy album „Psychic Warfare” w dobrze znanych nam już rejonach.

Jak w swojej recenzji na Barock.pl pisze Lesław Dudkowski: „Psychic Warfare” to nic innego, jak naturalny ciąg dalszy tego, co formacja z Maryland zaprezentowała na znakomitej płycie z 2013 roku. Używając kliszy, zaczęli w miejscu, w którym wtedy skończyli. Brzmienie bardzo podobne, naturalne i surowe, bo także odpowiada za nie Machine (Gene Freeman), zbliżona jest również dynamika piosenek i eksplozyjny charakter większości z nich oraz zadziorne, agresywne wokale Neila Fallona.

Nowy album jest jak ścieżka dźwiękowa do wyobraźni Neila Fallona – wokalisty zespołu.

– Dużo czasu spędziłem nad tymi tekstami – mówi frontman. – To była wielka frajda ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą, a przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco, to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale tez obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze.

Ceny biletów:
80 PLN (przedsprzedaż)
100 PLN (w dniu koncertu)

Bilety w sprzedaży na: Shop.metalmind.com.pl; Ticketpro.pl; eBilet.pl; Eventim.pl; Ticketportal.pl oraz w kasie klubu.