Coals bawią się Tamagotchi

6 października 2017
ok. 2 minut czytania

Na tydzień przed premierą albumu można sprawdzić numer „Tamagotchi”. Kawałek kryje w sobie zarówno przaśne klawisze przywodzące na myśl synthpop lat 90., jak i połamane, trapowe beaty. Tak zaskakujące, lecz przemyślane zestawienie sprawia, że piosenka staje się różnobarwnym, futurystyczno-nostalgicznym hymnem nie tylko dla dawnych posiadaczy elektronicznej zabawki.

Z efektem można zapoznać się tutaj.

Longplay „Tamagotchi” ukaże się 13 października. To materiał bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie.

Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa w Polsce i zagranicą.

Oto harmonogram Tamagotchi Tour:
10 listopada – Łódź, Pop’n’Art
11 listopada – Sopot, Sfinks700
17 listopada – Lublin, Dom Kultury
18 listopada – Katowice, Fabryka Porcelany
19 listopada – Kraków, Zet Pe Te (+ Lor)
30 listopada – Toruń, NRD
1 grudnia – Poznań, Scena Na Piętrze
2 grudnia – TBA
3 grudnia – Warszawa, Niebo (Distorted Club)

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.