Coheed and Cambria jesienią w Warszawie

19 sierpnia 2013
ok. 1 minuta czytania

Zespół będzie promować swój nowy album „The Afterman: Descension” wydany w lutym tego roku. Jest to druga część dyptyku, którego pierwsza część „The Afterman: Ascension” trafiła do sprzedaży rok temu. Utwory stanowią ciąg dalszy historii „Amory Wars” i koncentrują się wokół bohatera Siriusa Amory’ego.

Coheed and Cambria to jedna z najbardziej ekscytujących amerykańskich grup muzycznych. Zespół, który przez media i fanów obwołany został rockowym objawieniem ostatniej dekady, w swojej twórczości miesza elementy rocka progresywnego, punk rocka, metalu i post-hardcore.
Grupa na muzycznej scenie działa już od 1995 r., jej debiutancki longplay ukazał się jednak dopiero w 2002 roku, pod tytułem „The Second Stage Turbine Blade”. Wspomniany wcześniej krążek „The Afterman: Descension” to jej siódme studyjne dokonanie.

Podczas warszawskiego koncertu przed gwiazdą wieczoru wystąpią Osada Vida i Pampeluna.

Bilety pojawią się w sprzedaży w piątek 23 sierpnia i będą dostępne w cenach 100 zł/120 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu) m.in. na metalopolis.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, ticketportal.pl, kupbilet.pl, eventim.pl.