Coky Giedroyć reżyseruje musical o Take That

29 kwietnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Musical „The Band”, którego autorem jest Tim Firth miał premierę w 2017 roku. Bohaterkami opowieści są nastoletnie dziewczyny mające obsesje na punkcie boysbandu. Później bohaterki pojawiają się 25 lat później gdy w końcu udaje im się spełnić marzenie by spotkać swoich idoli. Musical z piosenkami Take That spotkał się z gorącym przyjęciem na Wyspach. Boysband grający w musicalu został wyłoniony w reality show „Let It Shine”.

Scenariusz filmu kinowego napisze Tim Firth. Za reżyserię odpowiada Coky Giedroyć. W produkcję zaangażowani są muzycy Tak That.

Take That zaczynali jako kwintet. Grupa zawiesiła działalność w 1996 roku, niedługo po tym jak szeregi opuścił Robbie Williams. Zespół, jako kwartet, reaktywował się w 2005 roku. Robbie Williams wrócił do kolegów w 2010 roku na dwa lata. W 2014 roku z kolegami rozstał się Jason Orange. Ostatni album kapeli to „Wonderland”, który miał premierę w marcu 2017 roku. To drugi longplay zespołu nagrany w trzyosobowym składzie, który tworzą Gary Barlow, Howard Donald i Mark Owen.

Wśród największych hitów Take That znajdują się „Why Can’t I Wake Up with You”, „Pray”, „Babe”, „Relight My Fire” (featuring Lulu), „Sure”, „Patience”, „Shine”, „How Deep Is Your Love” czy „Back for Good”.