Cold Specks zapowiada „Neuroplasticity”

30 lipca 2014
ok. 1 minuta czytania

Numer promuje drugi longplay wokalistki, „Neuroplasticity”. Premierę krążka wyznaczono na 25 sierpnia. Zestaw promuje numer „Bodies At Bay”, którego można posłuchać pod tym adresem.

Czas, w którym powstawała nowa płyta był dla artystki ekscytujący, ale także bardzo ciężki i wyczerpujący. Cold Specks była w trasie po UK, Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. – Po raz pierwszy w życiu grałam koncerty bez przerwy. Podróżowanie było dziwne, choć do tej pory wydawało mi się ekscytujące i zabawne – opowiada Al Spx, która ukrywa się pod pseudonimem Cold Specks. – Teraz okazało się fizycznie i psychicznie wykańczające. Pomiędzy kolejnymi seriami koncertów próbowałam odpocząć, uspołecznić się.

Nowy album został nagrany w studio Hotel2Tango w Montrealu i Revolution Recordings w Toronto. Płytę wyprodukował Jim Anderson, a miksami zajęli się Anderson i Ben Hillier (Blur, Depeche Mode). Na „Neuroplasticity” gościnnie pojawiają się założyciel Swans, Michael Gira („Exit Plan”) oraz trębacz jazzowy Ambrose Akinmusire („A Season of Doubt”).

Kanadyjka zadebiutowała albumem „I Predict a Graceful Expulsion”, który ukazał się w maju 2012 roku.