Coldcut trzy razy w Polsce

12 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

Programista komputerowy, DJ, producent, VJ, wydawca – Matt Black, działający na rynku muzycznym od połowy lat osiemdziesiątych wspólnie z Jonathanem Moore’em tworzą Coldcut.

Gdy w 1987 roku wydali pierwszy utwór „Say Kids, What Time Is It?”, dziennikarz Jay Strongman napisał „Jest to pierwsza płyta, która dała kulturze klubowej tożsamość”. W tym samym roku zdefiniowali termin remiks, przerabiając utwór „Paid in Full” Erica B i Rakima. Dodali do niego sample wokalne Ofry Hazy, co sprawiło, że stał się klasykiem światowym. Mniej więcej na początku lat 90., podczas wyprawy do Japonii, Matt i Jonathan odkryli książkę na temat filozofii Ninja, która stała się podwaliną wytwórni płytowej Ninja Tune. Wkrótce zapoczątkowali ruch w muzyce noszący nazwę chillout. Przez ponad 20 lat Ninja Tune stała się jedną z najbardziej cenionych wytwórni na świecie, będąc domem takich artystów jak Amon Tobin, Cinematic Orchestra, Mr Scruff, Bonobo czy Roots Manuva, Speech Dabelle i Diplo poprzez powstały później label Big Dada.

Obecnie Coldcut pracuje nad nową płytą, z której utwory pojawią się w repertuarze nadchodzącej trasy, która odbywa się pod nazwą Coldcut/Matt Black Audio-Visual Show.

Koncert w Krakowie odbędzie się w reaktywowanym klubie Fabryka, który zainauguruje na nowo działalność już w najbliższy piątek, 14 lutego.

Oto harmonogram potwierdzonych występów w Fabryce:
14 lutego – Dope D.O.D.
21 lutego – Bokka
22 lutego – Teatr Treno Della Memoria
28 lutego – Gooral
1 marca – Coldcut
8 marca – Sokół i Marysia Starosta
13 marca – Frontside, Virgin Snatch, Chainsaw
14 marca – Ania Dąbrowska
21 marca – Fisz Emade Tworzywo Sztuczne + Kim Nowak
29 marca – Architects,
5 kwietnia – Tides From Nebula
12 kwietnia – Foreign Beggars
26 kwietnia – Virus Syndicate vs Roman Boski
30 kwietnia – Cult of Luna
7 czerwca – Venetian Snares
8 października – Behemoth
9 października – Behemoth