Coldplay na planecie Kaotica

8 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

Za reżyserię teledysku odpowiada Dave Meyers, który wcześniej pracował z Taylor Swift, Travisem Scottem czy Billie Eilish. W obrazku do \”Higher Power\” widzimy zespół eksplorujący, kolorową, \”śmieciową\” planetę zwaną Kaotica. Język, którym posługują się jej mieszkańcy (kaotykański) pojawia się zarówno w klipie, jak i na okładce singla \”Higher Power\”.

Kaoticę zamieszkują psy-roboty, gigantyczne hologramy oraz uliczne gangi tańczących kosmitów, w których wcielają się członkowie Ambiguous Dance Company z Seulu.

– Wideo jest metaforą tego, jak – w tej chwili – czujemy się wyalienowani, odsunięci od naszego normalnego świata, niemal jak na obcej planecie – wyjaśnia Dave Meyers. – W końcu jednak odnajdujemy miłość na ulicach, a euforia, która temu towarzyszy wystrzeliwuje nas w stratosferę naszej własnej energii i siły wyższej.

Od wydania w ubiegłym miesiącu, utwór \”Higher Power\”, zgromadził ponad 75 milionów streamów i trafił na szczyt list sprzedaży i na najwyższą rotację w stacjach radiowych na całym świecie.

Wideo miało premierę na MTV Live, MTVU oraz na telewizyjnych kanałach MTV, a także na telebimie na nowojorskim Times Square.