Coldplay śpiewa dla Katniss

10 sierpnia 2013
ok. 1 minuta czytania

Kwartet przygotował na soundtrack kawałek zatytułowany „Atlas”. Na singlu numer ukaże się 26 sierpnia. Na razie muzycy opublikowali słowa utworu. Zdjęcie kartki z odręcznie napisanym tekstem można znaleźć tutaj.

To pierwsza kompozycja, jaką Chris Martin i spółka napisali specjalnie dla kinowej produkcji. – Bardzo lubię i szanuję Coldplay, i jestem zachwycony tym jak uchwycili klimat filmu – komentuje reżyser Francis Lawrence.

W drugim tomie trylogii Suzanne Collins, znanym w Polsce pod tytułem „W pierścieniu ognia”, Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego tournée zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw. Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty.

W ekranizacji do swoich ról powrócą Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth. Dołączą do nich Philip Seymour Hoffman, Jena Malone, Sam Claflin, Jeffrey Wright, i Amanda Plummer. Za reżyserię odpowiada Gary Ross.

Światowa premiera „The Hunger Games: Catching Fire” ma odbyć się 22 listopada przyszłego roku.

Dyskografię Coldplay zamyka album „Mylo Xyloto” z 2011 roku.