Coldplay wydają koncert z Ameryki Południowej

18 października 2018
ok. 2 minut czytania

Kilka dni temu pojawiła się informacja o premierze filmu dokumentalnego o grupie Coldplay, zatytułowanego „A Head Full Of Dreams”. Jeszcze w grudniu ukażą się płyta koncertowa i koncertowy film angielskiej formacji. Przedsmakiem wydawnictw koncertowych jest piosenka „Viva La Vida” z występu w Sao Paulo.

Wszystkie wydawnictwa live zespołu Coldplay będą mieć premierę 7 grudnia 2018 roku i będą dostępne w wielu formatach: na kompakcie, winylu i DVD. Dostępne będą zestawy: 2CD (z koncertu w Buenos Aires), 2DVD/2CD oraz rozbudowany złota edycja 2DVD/3LP (nazwana też the Butterfly package). Oprawa graficzna zestawów koncertowych jest dziełem urodzonej na Islandii artystki Kristjany S Williams. Album będzie zawierać materiał zarejestrowany podczas dwóch koncertów z trasy „A Head Full Of Dreams Tour”, która w sumie przyciągnęła aż 5,5 miliona fanów. To właśnie 8 listopada 2017 roku formacja wystąpiła w brazylijskim Sao Paulo natomiast w stolicy Argentyny, Buenos Aires, Anglicy zagrali 15 listopada i był to ostatni koncert z tournée. Coldplay zagrał wówczas 24 piosenki.

Koncertowy zestaw uzupełni DVD z filmem dokumentalnym „A Head Full Of Dreams” w reżyserii Mata Whitecrossa, uwieczniający barwną, 20-letnią karierę Coldplay. Reżyser zna muzyków Coldplay od dawna. Poznał ich na studiach, zanim jeszcze wspólnie grali w zespole. A potem dokumentował niemal wszystkie ich przedsięwzięcia. Mat Whitecross jest też reżyserem kilku teledysków Coldplay, chociażby „Paradise”, „A Sky Full Of Stars”, „Adventure Of A Lifetime”. 14 listopada 2018 roku odbędzie się wyjątkowa, jednorazowa projekcja dokumentu w ponad 2000 kin na całym świecie. W Polsce będzie można go zobaczyć w sieci kin Multikino.

Dokument „A Head Full Of Dreams” to dokładny wgląd w to, co działo się w życiu członków zespołu Coldplay przez dwie dekady. Jest ciekawym portretem zarówno zespołu, jak i tworzących go muzyków, którymi niezmiennie są: Guy Berryman (gitara basowa, chórki, klawisze, perkusjonalia), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna). Zobaczymy ich zarówno zaczynających przygodę z muzyką w pubach w londyńskim Camden, jak i wypełniających po brzegi największe stadiony świata.

Oto tracklista „Live In Buenos Aires”:
1. A Head Full Of Dreams
2. Yellow
3. Every Teardrop Is A Waterfall
4. The Scientist
5. God Put A Smile Upon Your Face
6. Paradise
7. Always In My Head
8. Magic
9. Everglow
10. Clocks
11. Midnight
12. Charlie Brown
13. Hymn For The Weekend
14. Fix You
15. Viva La Vida
16. Adventure Of A Lifetime
17. De Musica Ligera
18. Colour Spectrum
19. In My Place
20. Amor Argentina
21. Something Just Like This
22. A Sky Full Of Stars
23. Up&Up
24. End Credits