Coldplay z Chainsmokers. Chris Martin w hołdzie George\’owi Michaelowi

23 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Angielski wokalista złożył hołd zmarłemu pod koniec 2016 roku George\’owi Michaelowi. Zaśpiewał \”A Different Corner\” z ostatniej płyty Wham! \”Music From the Edge of Heaven\”. Występ zapowiedział współtworzący duet Wham! Andrew Ridgeley. Jak frontman Coldplay poradził sobie z repertuarem Michaela, można sprawdzić tutaj.

Lider Coldplay, razem z kolegami z zespołu, zaskoczył też fanów, wykonując numer \”Something Just Like This\” z grupą The Chainsmokers. Ten występ można obejrzeć tutaj.

Kawałek trafi na nadchodzący longplay didżejskiego duetu. Krążek \”Memories: Do Not Open\” ukaże się 7 kwietnia 2017 roku.

The Chainsmokers, który tworzą Andrew Taggart i Alex Pall, mają na koncie przeboje \”Roses\”, \”Don\’t Let Me Down\” i przede wszystkim \”Closer\”. Ich ostatnie wydawnictwo to EP-ka \”Collage\” z listopada 2016 roku.

Grupa Coldplay działa od 20 lat. W dorobku ma siedem płyt, z których ostatnia to \”A Head Full Of Dreams\” z grudnia 2015 roku. W swej karierze zdobyli ponad 60 nagród, w tym 9 statuetek Brit, 5 MTV Video Music i 7 Grammy. Na całym świecie ich albumy znalazły ponad 80 milionów nabywców.

Przypomnijmy, że angielski kwartet 18 czerwca 2016 roku wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku w swoim domu. Powodem była niewydolność serca. Miał 53 lata.