Coldplay z fragmentami filmu Angeliny Jolie

22 grudnia 2014
ok. 1 minuta czytania

Utwór powstał do filmu „Niezłomny” („Unbroken”) w reżyserii Angeliny Jolie. Towarzysząca piosence tekstówka, poza słowami zawiera ujęcia z wojennego dramatu. Klip znajduje się na YouTube.

Obraz stanowi adaptację powieści „Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption” Laury Hillenbrand. Książka wydana w Polsce pod tytułem „Niezłomny” opisuje losy Louisa Zamperiniego (Jack O’Connell), byłego olimpijczyka, którego samolot roztrzaskał się w czasie II wojny światowej. Zamperini wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy.

„Niezłomny” trafi do polskich kin 17 stycznia. W obsadzie znaleźli się również Domhnall Gleeson, Finn Wittrock, Garrett Hedlund, John Magaro, Alex Russell, Carla Thexton i Miyavi. Soundtrack pojawi się w sprzedaży 25 grudnia.

Ostatni studyjny albumu Coldplay, „Ghost Stories”, ukazał się w maju 2014 roku. 24 listopada premierę miało wydawnictwo „Ghost Stories Live 2014”.