Coldplay zaprasza do raju i do Chin z Rihanną

12 września 2011
ok. 2 minut czytania

Producentami całości są Markus Dravs, Daniel Green i Rik Simpson. Nad brzmieniem czuwał także Brian Eno. Z promującym nagraniem „Paradise” można zapoznać się pod tym adresem.

Muzycy zdradzili również, że w piosence „Princess of China” gościnnie pojawi się Rihanna. – Ten album powstał jako całość – wyjaśnia Chris Martin. – Są dwie główne postaci – męska i żeńska. Na szczycie listy współpracowniczek mieliśmy Rihannę, ale nie mieliśmy za bardzo śmiałości, żeby ją poprosić. W końcu, kiedy poznaliśmy ją po koncercie w Las Vegas zdobyłem się na odwagę i zapałem, czy jest szansa, by zaśpiewała.

Tytuł dzieła należy wymawiać „majlo zajloto”. Zestaw ukaże się w formacie cyfrowym, CD i na winylu. Do 180-gramowowego wydania analogowego dołączony zostanie plakat wielkości (30 x 91 cm). Dostępna będzie również specjalna limitowana edycja płyty zawierająca książeczkę (30×30 cm) w twardej oprawie z rozkładanymi obrazkami graffiti autorstwa Davida A. Cartera, winyl, CD oraz dodatki – zdjęcia, fragmenty dziennika ze studia oraz osobiste notatki członków zespołu.

Oto tracklista „Mylo Xyloto”:
„Mylo Xyloto”
„Hurts Like Heaven”
„Paradise”
„Charlie Brown”
„Us Against The World”
„M.M.I.X.”
„Every Teardrop Is A Waterfall”
„Major Minus”
„U.F.O.”
„Princess of China”
„Up In Flames”
„A Hopeful Transmission”
„Don’t Let It Break Your Heart”
„Up With The Birds”

Dotychczasowy dorobek kwartetu zamyka longplay „Viva La Vida or Death and All His Friends”, który miał premierę w czerwcu 2008 roku.