Coma i Luxtorpeda gwiazdami pierwszego Rocket Festiwalu

10 grudnia 2012
ok. 2 minut czytania

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie muzyki i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. „Pierwsze wyjście z mroku” odbiło się sporym echem na polskiej scenie muzycznej, torując zespołowi drogę do pierwszej ligi. Po wydaniu kolejnych albumów, występach na największych polskich scenach i eksperymencie muzycznym z Orkiestrą Symfoników Gdańskich zespół powrócił z czwartym, „Czerwonym albumem”, wydanym pod koniec 2011 roku.

Projekt Litzy – Luxtorpeda – wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i singla „Autystyczny” zespół wydał drugi krążek „Robaki”. Spotkał się on z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju.

Happysad wydał we wrześniu swój najnowszy album – „Ciepło/Zimno”. Płyta powstawała w niewielkim domu na Warmii. Jak zapewniają muzycy, dzieło wypełnia 12 utworów w klimacie dobrze znanym fanom. – To wciąż są piosenki do śpiewania przy ognisku, których melodie i teksty łatwo zapamiętać, choć w kilku utworach zapuściliśmy się w rejony dla nas kompletnie obce – mówią członkowie formacji. Zestaw promują single „Wpuść mnie” i „Bez znieczulenia”.

Rust to młody, lecz świetnie się zapowiadający zespół. Ich muzyka jest połączeniem klasyki hard rocka z dzisiejszym ciężkim brzmieniem, co zdaje się doceniać zarówno publika jak i dziennikarze muzyczni. Stąd też wyróżnienia na festiwalach i przeglądach, w tym nagroda jury na tegorocznym Jarocinie.

Wkrótce poznamy nazwy kolejnych wykonawców, którzy uzupełnią skład.

Bilety na Rocket Festiwal dostępne będą na stronach Go-ahead.pl, ebilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketpro.pl a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.