Common gwiazdą Hip Hop Kempu

24 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Pochodzący z Chicago artysta, karierę zaczął na początku lat 90. od albumu „Can I Borrow a Dollar?”, po którym krytycy słusznie widzieli w nim przyszłość całej amerykańskiej sceny. Dzisiaj ma na koncie 10 krążków, które rozeszły się po świecie w wielomilionowym nakładzie, na czele z rewelacyjnymi „Be”, „Like Water for Chocolate” czy „Finding Forever”.

Niepodrabialne flow, poruszający storytelling i twórcza konsekwencja sprawiają, że jego pozycja jest dziś zupełnie niepodważalna. Nie zmieniło się to na wydanym przed rokiem albumie „Black America Again”, gdzie po raz kolejny Common potwierdził swoją artystyczną klasę. Warto wspomnieć również, że raper znalazł się także w wąskim gronie artystów, którzy mieli okazję występować w Białym Domu na zaproszenie Baracka Obamy.

Common ostatnio coraz częściej realizuje się jako aktor. Wystąpił w obrazach „Legion samobójców”, „Barbershop: Na ostro” i „John Wick 2”. Niedawno zapowiedział udział w thrillerze „Three Seconds” z Rosamund Pike i Clive’em Owenem oraz dramacie „Saint Judy” z Michelle Monaghan.

Hip Hop Kemp odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia w Hradec Králové. Szczegółowe informacja dotyczące imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie.