Common i Andre Holland dołączyli do Martina Luthera Kinga Jr.

10 maja 2014
ok. 1 minuta czytania

Projekt nosi tytuł „Selma” i jego bohaterem będzie legendarny działacz wolnościowy. Fabuła skoncentruje się na walce o prawa obywatelskie i marszu, jaki King poprowadził w 1965 roku z Selmy do Montgomery.

W roli głównej zobaczymy Davida Oyelowo. W obsadzie jest też Tom Wilkinson, który wcieli się w prezydenta Lyndona B. Johnsona, oraz Carmen Ejogo, która zagra Corettę Scott King, działaczkę ruchu praw obywatelskich i żonę Martina Luthera Kinga. Common wcieli się w aktywistę Jamesa Bevela, a Andre Holland w Andrew Younga.

Ava DuVernay, pierwsza w historii czarnoskóra kobieta, która zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu Sundance, napisała scenariusz wraz z Paulem Webbem. Wcześniej projektem zainteresowany był Lee Daniels, jednak ostatecznie trafił on w ręce DuVernay. Za produkcję filmu odpowiadają m.in. Oprah Winfrey i Brad Pitt.

Holland ostatnio zagrał u boku Clive’a Owena w serialu Stevena Soderbergha „The Knick”, a w kinie partnerował Kevinowi Costnerowi i Octavii Spencer w produkcji Mike’a Bindera „Black And White”.

Common natomiast pojawi się w filmach „Every Secret Thing” i „X/Y”. Ostatni studyjny album Commona, „The Dreamer, The Believer”, miał premierę w grudniu 2011 roku.