Common i Robert Glasper debiutują jako August Greene

5 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Imienny album August Greene ukaże się 9 marca nakładem Amazona. Ma płycie znajdzie się 11 „optymistycznych kompozycji celebrujących czarną społeczność”. Krążka można już posłuchać pod tym adresem.

Oto tracklista „August Greene”:
1. Meditation
2. Black Kennedy
3. Let Go
4. Practice
5. Fly Away
6. Aya
7. Piano Interlude
8. No Apologies
9. The Time
10. Optimistic
11. Swisha Suite

Utworu „Black Kennedy” można posłuchać tutaj. Muzycy nie kryją, że w piosence słychać wpływy J Dilli. – Przypomina nam wspaniałe czasy, które spędziliśmy, tworząc z nim muzykę – mówi Riggins.

Common, Glasper i Riggins współpracowali wcześniej przy nagraniu „Letter to the Free” do dokumentu Avy DuVernay, „13th”.

Common to raper a ostatnio często także aktor. Niedawno wystąpił w obrazach „Legion samobójców”, „Barbershop: Na ostro” i „John Wick 2”, a wcześniej chociażby w serialu „Hell on Wheels: Witaj w piekle”. Zapowiedział też udział w thrillerze „Three Seconds” z Rosamund Pike i Clive’em Owenem, dramacie „Saint Judy” z Michelle Monaghan oraz romantycznej komedii „Best Day of My Life” z Renée Zellweger. Najnowszy album artysty, „Black America Again”, ukazał się w listopadzie 2016 roku.

Robert Glasper to jeden z najważniejszych muzyków jazzowych XXI wieku. Trzykrotny zdobywca nagrody Grammy – za album „Black Radio”, utwór „Jesus Children of America” oraz ścieżkę dźwiękową do filmu o Milesie Davisie. Wielokrotnie nominowany do najbardziej prestiżowych wyróżnień, wciąż nie przestaje poszukiwać w muzyce „nowych lądów”. Glasper to pianista, dla którego równie naturalne będzie nagranie coveru piosenki Kurta Cobaina, co współpraca z Eryką Badu, Norą Jones i Q-Tipem. Jego twórczość wymyka się szufladkowaniu i czerpie garściami nie tylko z jazzu, ale również soulu, hip-hopu, R&B i rocka. Jak dotąd Robert Glasper realizował swoje niewyczerpane pomysły pod szyldami Robert Glasper Trio i Robert Glasper Experiment.