Conan Gray marzy o zaczepianiu obcych

23 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

– Mam taki zwyczaj, że gdy jestem gdzieś na mieście i widzę piękną, obcą osobę, nagle zaczynam wyobrażać sobie, jak wyglądałoby moje życie z nią – mówi Conan Gray. – W jakim mieszkalibyśmy domu, jakie dzikie życie byśmy prowadzili, całą alternatywną rzeczywistość, która mogłaby się wypełnić, gdybym miał odwagę zagadać. Taki właśnie jest klip \”Overdrive\”, to pewnego rodzaju fantazja, że skrzyżuję spojrzenia z kimś obcym. Mam takie marzenia codziennie, gdy siedzę w domu w czasie pandemii. Szalone noce i ekscytacja związana z młodością i brakiem ograniczeń. W teledysku do \”Overdrive\” chciałem umożliwić oglądającym ucieczkę od rzeczywistości w taki sam sposób, w jaki przeżywam to, gdy słucham tej piosenki. Chciałem stworzyć coś, co poprawi ludziom nastrój. Myślę, że teraz wszyscy tego potrzebujemy.

Conan Gray pierwsze utwory pisał już jako 12-latek. Tworzył także angażujące treści na swoje media społecznościowe: rysunki, zdjęcia, vlogi, zbiory myśli. Dlatego też już przy premierze debiutanckiego singla \”Idle Town\” w 2018 publiczność była nie tylko gotowa, ale i potrzebowała tego. Na dorobek artystyczny Conana Graya składają się EP-ka \”Sunset Season\”, trzy wyprzedane trasy w USA i dwie w Europie (w tym koncert w Warszawie, do którego nie doszło z powodu pandemii COVID-19, jednak na który bilety sprzedały się w błyskawicznym tempie – i to przed premierą debiutu) oraz debiutancki album \”Kid Krow\”.

Płyta trafiła na szczyt Billboard Top Pop, drugie miejsce Top Album Sales oraz piątą pozycję zestawienia Top 200. Wydawnictwo promowały single \”Heather\” oraz \”Maniac\”.