Cool Kids of Death w serwisach streamingowych

24 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

Zespół Cool Kids of Death powstał w roku 2001 w Łodzi w składzie: Krzysztof Ostrowski (wokal), Kuba Wandachowicz (gitara basowa), Marcin Kowalski (gitara), Jacek Frąś (perkusja), Kamil Łazikowski (klawisze) i Wojciech Michalec (gitara). Nazwa grupy zaczerpnięta została z tytułu piosenki brytyjskiej grupy Saint Etienne. Zadebiutowali singlem \”Uważaj\” który zdobył uznanie fanów. Drugi singiel \”Butelki z benzyną i kamienie\” spowodował, że chłopaki okrzyknięci zostali \”najbardziej buntowniczą grupą na polskiej scenie muzycznej\”.

Artykuł Kuby Wandachowicza \”Generacja Nic\” opublikowany w jednej z ogólnopolskich gazet stał się manifestem dla młodych ludzi, a grupa zyskała opinię \”głosu zbuntowanego młodego pokolenia\”.

Debiutancki album \”Cool Kids Of Death ukazał się w legendarnym wydawnictwie Sissy Records. Krążek został doskonale przyjęty przez krytykę i słuchaczy, a zespół otrzymał nagrodę na festiwalu Yach Films oraz dwie nominacje do Fryderyków.

Rok później ukazała się druga płyta grupy zatytułowana \”Cool Kids of Death 2\”. Po sukcesach na rynku krajowym w 2004 roku ukazała się ich pierwsza anglojęzyczna płyta wydana na zachodzie Europy. Album zawierał utwory z płyt \”C.K.O.D.\” i \”C.K.O.D.2\” oraz jedną nową piosenkę.

Rok 2006 przyniósł trzeci studyjny album formacji zatytułowany \”2006\”. Nagrany i wyprodukowany w Niemczech materiał promował singiel \”Spaliny\”. Trzynaście utworów, które znalazły się na płycie nawiązywały do twórczości Joy Division czy The Cure.

W 2008 roku w domowych studiach kapela nagrała kolejny album zatytułowany \”Afterparty\”. Singlem promującym wydawnictwo był utwór \”Nagle zapomnieć wszystko\”. W tym samym roku ukazał się materiał z remiksami zatytułowany \”Ytraprefta\” (dostępny tylko na winylu) oraz w 2009 roku album \”Ytraprefta 2\”.

Piąty longplay grupy zatytułowany \”Plan ewakuacji\” ukazał się w 2011 roku, promował go singiel tytułowy.

Do dyskografii zespołu dołączyły również albumy koncertowe \”Koncert/Off Festival/08.08.2009\” oraz \”English Version – Live\”.

Wszystkie płyty stanowiące dyskografię grupy już od dziś znajdą się na platformach cyfrowych.