Coraz bliżej kolejnego krążka Duran Duran

16 czerwca 2004
ok. 1 minuta czytania

Materiał na pierwszy od 21 lat longplay w najbadziej znanym składzie kapeli (Simon LeBon – wokal, Andy Taylor – gitara, John Taylor – bas, Roger Taylor – perkusja, Nick Rhodes – klawisze) został skomponowany na południu Francji, a zarejestrowany w Sphere Studios w Londynie z pomocą producentów Richa Harrisona (Mary J. Blige, Alicia Keyes) i Dona Gilmore’a (Linkin Park, Good Charlotte). Płyta nie posiada na razie tytułu, prawdopodobnie znajdą się na niej: znany z niedawnych koncertów Duran Duran utwór „What Happens Tomorrow?” oraz nieco inna wersja piosenki „Sunrise” ze soundtracka do filmu „Queer Eye For A Straight Guy”.

Przypomnijmy, że poprzedni album angielskiego zespołu nagrany przez pięciu wymienionych muzyków to „Seven And The Ragged Tiger” z 1983 roku.

W najlepszych latach swojej kariery formacja związana była z oficyną Capitol Records. To z jej logo ukazały się takie krążki Duran Duran, jak choćby „Rio” czy „Arena”. Dzieło „Pop Trash” z 2000 roku wydała natomiast firma Hollywood Records.