Corey Hawkins w musicalu „In The Heights”

31 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Lin-Manuel Miranda to teraz najbardziej gorące nazwisko na scenie musicalowej. Nic dziwnego, że wytwórnia Warner Bros. zapłaciła aż 50 milionów dolarów za prawa do ekranizacji jego musicalu „In The Heights”. Współautorką spektaklu jest Quiara Alegría Hudes. „In The Heights” rozgrywa się w dzielnicy Washington Heights w Nowym Jorku. Bohaterem jest właściciel winiarni, który po tym jak dziedziczy fortunę wybiera się emeryturę na Dominikanę.

W roli głównej podobnie jak na scenie pojawi się Lin-Manuel Miranda. W musicalu zagra też Anthony Ramos, który zna się Mirandą z musicalu „Hamilton”. Teraz do obsady dołączył znany z roli Dr. Dre w filmie „Straight Outta Compton” Corey Hawkins.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny będzie Jon M. Chu, który ostatnio zrealizował komedię „Bajecznie bogaci Azjaci”. Quiara Alegría Hudes zajmie się scenariuszem.

Musical „In The Heights” zadebiutował w 2000 roku, jeszcze gdy Lin-Manuel Miranda był studentem. Od tego czasu wystawiany był w kilkunastu miastach na całym świecie. Poza Nowym Jorkiem spektakl pokazywano w Tokio, Buenos Aires, Londynie czy Melbourne.

Corey Hawkins wystąpił niedawno w filmie „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”.