Córka Chrisa Cornella śpiewa Pearl Jam

31 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

15-letnia dziewczyna już kilka razy przekonywała nas o swoim talencie wokalnym. Kilka miesięcy po śmierci lidera zespołu Soundgarden, w hołdzie dla niego, a także dla Chestera Benningtona z kapeli Linkin Park wykonała publicznie \”Hallelujah\” Leonarda Cohena. W 2018 roku, na Dzień Ojca, Toni wrzuciła do sieci zaśpiewany wspólnie z tatą cover \”Nothing Compares 2 U\” –
piosenki Prince\’a, która uzyskała status przeboju dzięki Sinead O\’Connor. Kolejny rok przyniósł jej debiutancki singel z wyprodukowanym jeszcze przez Chrisa Cornella utworem \”Far Away Places\”. Z kolei w kwietniu 2020 roku młoda Amerykanka zaprezentowała swoją wersję najbardziej znanego kawałka supergrupy Temple Of The Dog – \”Hunger Strike\”.

Okazuje się, że to nie koniec jej popisów. Tym razem Toni Cornell przygotowała przeróbkę kompozycji \”Black\” z repertuaru innej grunge\’owej legendy – formacji Pearl Jam. Przekaz z występu 15-latki i towarzyszących jej muzyków został wyemitowany w ramach festiwalu Lolla2020, czyli tegorocznej wersji Lollapaloozy.