Corrida z Farben Lehre

24 stycznia 2008
ok. 1 minuta czytania

Krążek z nagraniem dostępny będzie za 5 złotych. W zestawie poza utworem tytułowym znajdą się jeszcze trzy nowe piosenki – „Russka”, „Nowy Dzień”, „Piosenka Leniwych Słoni”. Te trzy kompozycje nie zostaną zamieszczone na albumie. Numer „Corrida” na longplay trafi natomiast w zmienionej wersji.

Grupa powstała w 1986 roku w Płocku z inicjatywy Wojciecha Wojdy. Dzięki serii koncertów w kraju i zagranicą zespół wzbudził zainteresowanie fanów melodyjnej odmiany punk rocka. W 1990 roku formacja zagrała na festiwalu w Jarocinie, stając się jednym z laureatów imprezy. Rok później światło dzienne ujrzał debiutancki album, „Bez pokory”.

Po nagraniu dwóch płyt studyjnych artyści postanowili wydać materiał koncertowy, podkreślając w ten sposób, to z czym od początku kariery byli kojarzeni – popisami na żywo. Do dziś Farben Lehre jest jednym z najczęściej koncertujących polskich zespołów (ponad 100 występów w 2007 roku). Zagranicą dzielili scenę z The Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H. czy U.K. Subs. Od 2004 roku organizują objazdowy festiwal Punky Reggae Live.