Courtney Love autodestrukcyjną matką Joey King

13 maja 2016
ok. 1 minuta czytania

Obraz powstanie na podstawie powieści Dominique Pau. Akcja rozgrywa się w 1989 roku. Courtney Love wcieli się w rolę Ellie Romy, samotnej matki, która walczy o to, by odnaleźć się w życiu, po tym jak opuścił ją mąż zostawiając na wychowaniu dwie córki. Joey King zagra jedną z dziewczyn Susannę, która musi radzić sobie z chaotyczną, autodestrukcyjną matką oraz agresywną siostrą Gwen.

Za kamerą staje Deborah Chow. Zdjęcia ruszą latem w Kanadzie. Premiera planowana jest na 2017 rok. Kanadyjscy muzycy Raine Maida i Chantal Kreviazuk połączą siły z kompozytorem i producentem BT, by stworzyć soundtrack w klimacie lat 80.

Aktorski talent Courtney Love nie tak dawno można było podziwiać w serialach „Synowie anarchii”, „Imperium” i „Zemsta”.

Jedyna solowa płyta Courtney Love to „America’s Sweetheart” z 2004 roku. Na początku maja roku 2014 artystka wydała podwójny singel „You Know My Name”/ „Wedding Day”, a na początku 2015 wystąpiła we współczesnej operze „Kansas City Choir Boy”.

Joey King znana jest z filmów „Obecność”, „Świat w płomieniach” czy serialu „Fargo”. Ostatnio zagrała w obrazie „Dzień Niepodległości: Odrodzenie”.