Courtney Love wróci z Hole

4 września 2014
ok. 1 minuta czytania

Wokalistka planuje wznowić działalność zespołu w klasycznym składzie. Według najświeższych zapewnień rockmanki, zespół szykuje się na 2015 rok.

Do Love mieliby dołączyć gitarzysta Eric Erlandson, perkusistka Patty Schemel i basistka Melissa Auf Der Maur. – Ja Melissa, Patty i Eric mamy za sobą kilka prób – przekonuje gwiazda.

W planach jest nie tylko trasa, ale i nowy materiał.

– Musimy nagrać muzykę, która będzie pasować do dzisiejszych czasów – dodaje. – Potrzebujemy współczesnego producenta. Nie będę bazować tylko na starociach. Mam świetne relacje z Melissą, Patty i Erikiem. Na tym etapie życia nie mam wrogów. Nie chowam żadnej urazy.

Dowodzona przez Love grupa Hole powstała w 1989 roku. Rockowa kapela zadebiutowała po 2 latach krążkiem „Pretty on the Inside”. Kolejnym był „Live Through This” (1994) z przebojami „Violet”, „Miss World” i „Doll Parts”, a następnie wydana po 4 latach płyta „Celebrity Skin”. Zespół wrócił w kwietniu 2010 roku krążkiem „Nobody’s Daughter”. W składzie poza wokalistką znaleźli się wówczas Micko Larkin (gitara), Shawn Dailey (bas) i Stu Fischer (perkusja).