Crocodiles rozgrzeją przed White Lies

16 grudnia 2010
ok. 1 minuta czytania

Indierockowy zespół z San Diego został założony w 2008 roku przez Charlesa Rowella oraz Brandona Welcheza. Członkowie kapeli grali wcześniej w licznych noise-rockowych projektach: Some Girls czy The Plot to Blow Up the Eiffel Tower, a przed wydaniem debiutanckiego albumu współpracowali z Dum Dum Girls.

Stylistyczne inspiracje zespołu to z pewnością The Jesus and Mary Chain, Echo & the Bunnymen jak również Spacemen 3. Crocodiles gwałtownie zdobyli rozgłos w 2008, po tym jak zaprzyjaźniona z nimi grupa No Age uwzględniła singiel zespołu „Neon Jesus” na liście swoich najlepszych utworów roku. Charles i Brandon wydali debiutancki longplay, „Summer of Hate”, w kwietniu 2009 nakładem wytwórni Fat Possum. Na ich ostatnim krążku, „Sleep Forever”, gościł James Ford – członek Simian Mobile Disco, który wcześniej zajmował się produkcją dla m.in. Klaxons, Florence & The Machine czy Arctic Monkeys.

Koncerty odbędą się 4 marca w Poznaniu w Klubie Eskulap oraz dzień później w warszawskiej Stodole.

Bilety kosztują 89 złotych w przedsprzedaży, 100 złotych w dniu koncertu. Wejściówki są do nabycia na stronach Ticketpro.pl, Ticketonline.pl oraz Eventim.pl. Bilety na koncert w Poznaniu do kupienia ponadto w punktach CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Gazeta Cafe oraz za pośrednictwem Bilety24.pl. Na warszawski koncert można je nabyć także w klubie Stodoła.