Cuba de Zoo i Kuśka Brothers na Seven Festival

12 kwietnia 2012
ok. 4 minut czytania

Udział w imprezie potwierdzi ponadto Complane, The Lollipops, Ziemianie, NOKO, Raggafaya, Mela Koteluk oraz Chassis.

Zespół Complane powstał na początku 2008 roku i w krótkim czasie zadebiutował na festiwalu „Zgrzyty” 2008. W roku 2009 zespół supportował grupę Budgie, a rok później rozpoczął nagrywanie debiutanckiego albumu, w międzyczasie koncertując w kraju i za granicą. Pierwsza płyta bandu, „Other Point of View”, ukazała się w styczniu 2012 roku.

The Lollipops to zespół rockowy założony w Olsztynie w 2008 roku. W tym samym roku zespół zagrał w Toruniu na festiwalu Dzień Białej Flagi, gdzie został zauważony przez Leszka Biolika, który zrealizował nagrania do pierwszego singla formacji – „Good Girl”. W tym samym roku utwór zadebiutował na Liście Przebojów Programu Trzeciego gdzie dotarł do dwudziestego miejsca. Muzyka zespołu nawiązuje do stylistyki lat 50. i 60..

Ziemianie to natomiast polska, electro-bluesowa grupa, która powstała w Gdańsku w 2006 roku. Debiutowała scenicznie na Heineken Open’er w Gdyni, w 2007 roku, gdzie została bardzo ciepło przyjęta. Kolejne kroki sceniczne takie jak trasa koncertowa z zespołem Coma oraz występ na festiwalu MTV, pozwoliły na zdobycie jakże potrzebnego szlifu scenicznego, krystalizując tym samym styl grupy – łączący rockową zadziorność z elektronicznym bogactwem barw.

Cuba de Zoo, grupa, która na polskiej scenie rockowej pojawiła się w 2010 roku. Formacja proponuje solidne gitarowe brzmienie, doskonałą pulsującą sekcję, ujmujące chórki, charyzmatyczne, melodyjne wokale i niebanalne teksty w rodzimym języku. Wszystko to powoduje, że od ich bezpretensjonalnych, fajnych utworów ciężko się uwolnić.

Początki zespołu Kuśka Brothers sięgają pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Nazwa Kuśka Brothers zaczęła funkcjonować około roku 1993 roku Wyjątkowo obfitymi w dobre wydarzenia okazały się lata 2002 – 2003. Zespół zagrał na Przystanku Woodstock i pojawił się w „Najgłośniejszym polskim filmie” dokumentującym festiwal. Sierpień 2003 to wyróżnienie na Union of Rock w Węgorzewie.

Grupa NOKO powstała na przełomie 2004 i 2005 roku. W muzyce zespołu przewijają się elementy rocka, metalu, grunge’u i alternatywy. To prawdziwy amerykański rock prosto z Warszawy. Jedna z tych kapel, na których koncert wpadasz przypadkowo, a potem chcesz, żeby grali co tydzień.

Raggafaya to polski zespół, który powstał w 2004 roku w Koszalinie. Styl bandu łączy w sobie wiele gatunków muzycznych (reggae, ragga, dancehall, ska, rock, hip-hop) z przekazem tekstowym. Na festiwalu Ostróda Reggae Festiwal zespół zdobył pierwszą nagrodę w postaci możliwości nagrania singla. W efekcie ukazała się pierwsza płyta zespołu pod tytułem „Bongoizm”. Zespół wiele koncertuje u boku uznanych formacji, między innymi: Farben Lehre, Kult, Paprika Korps, O.S.T. roku, Enej, Big Cyc, M roku Zoob, Star Guard Muffin.

Grupa MJUT powstała we wrześniu 2004 roku w Działdowie. W pierwszych latach działalności wziął udział w wielu festiwalach i przeglądach. W świecie tanecznych rytmów i nastawionej na komercyjny sukces pseudoniezależności MJUT jawi się jako zjawisko świeże i wyjątkowe. Niekonwencjonalnie podane gitary i szczypta ambitnej elektroniki stały się znakiem rozpoznawczym grupy. Debiut MJUT zachwyca rozsądnie eklektycznym podejściem i urzekającym klimatem.

Mela Koteluk to utalentowana wokalistka o urzekająco ciepłej barwie głosu, a przy tym młoda autorka tekstów o zaskakująco dojrzałym, głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje. Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. Świadomie romansuje w nich z estetyką dream popu, łobuzersko puszczając oko do eklektycznych konwencji. Doświadczenie na scenie Mela zawdzięcza między innymi występom z Gabrielą Kulką i legendarną grupą Scorpions.

Chassis to polski hardrocckowo-numetalowy zespół założony w 1999 roku w Gdańsku, kiedy do muzyków grupy Cierń dołączył wokalista Not Quite Metal, Michał Gabryelczyk. Muzyka grana przez Chassis jest wypadkową rocka i metalu, charakteryzuje się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter roku Największym sukcesem zespołu jest zdobycie drugiego miejsca w podsumowaniu rocznym 2004 Listy Przebojów Radia Gdańsk dzięki piosence „There’s A Place”.

Freaks On Floor to trzech mieszkańców Wilna, którzy rockowej publiczności w Polsce są znani od roku, gdy w sposób bezdyskusyjny wygrali konkurs na Seven Festival. Znani ze swojej energii i niekontrolowanych wybuchów egocentrycznej charyzmy podczas występów na żywo. Freaks On Floor mieszają funk, jazz, hip-hop i rock tworząc niezapomniany muzyczny klimat. Na koncie mają dwie płyty: „Freaky Wonder” z czerwca 2010 roku i „Hello Girls” z grudnia 2011 roku.

Przypominamy że na festiwalu wcześniej zostały potwierdzone następujące grupy: Armia, Luxtorpeda, Farben Lehre, KSU, Voo Voo, Jelonek , Power of Trinity, New Model Army, My Riot, Acid Drinkers, Dżem oraz Chemia i Goście.

Impreza odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

Więcej informacji na oficjalnej stronie.