Cult of Luna trzy razy w Polsce w 2022 roku

22 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

– Ze względu na przedłużające się obostrzenia związane z koncertami klubowymi zespół przenosi swoją europejską trasę na przyszły rok – czytamy w ogłoszeniu.

26 lutego 2022 roku Cult of Luna wystąpi w krakowskim Studiu, 27 lutego 2022 roku w warszawskiej Progresji oraz 16 października 2022 roku w klubie A2 we Wrocławiu.

Już od ponad 20 lat Cult of Luna buduje sobie pomnik za sprawą przepełnionej emocjami muzyki. Szwedzi bez wątpienia należą do ścisłej, post metalowej czołówki, o czym przypomnieli rok temu długo wyczekiwanym albumem \”A Dawn to Fear\” – pierwszym i, jak się okazuje, ostatnim wydanym pod egidą Metal Blade Records. W maju 2021 roku muzycy powołali do życia swoją wytwórnię, Red Creek Recordings, której pierwszym wydawnictwem będzie nowa EP-ka zespołu – \”The Raging River\”. Materiał ma być pewnego rodzaju mostem łączącym to, co zostało zapoczątkowane na \”A Dawn to Fear\” z jego długogrającym następcą. Gościnnie usłyszymy na nim Marka Lanegana – legendarnego wokalistę, z którym formacja miała już okazję współpracować przy okazji płyty \”Somewhere Along the Highway\” i utworu \” And With Her Came The Birds\”.