„Czarna Pantera” króluje na liście przebojów

22 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

O sukcesie najnowszej komiksowej produkcji można mówić nie tylko w kategoriach filmowych. Znakomicie radzi sobie także towarzyszący obrazowi soundtrack.

Aż osiem utworów z „Black Panther: The Album” znalazło się w zestawieniu Billboard Hot 100. Najwyżej notowany jest numer „All the Stars”, za który odpowiadają Kendrick Lamar i SZA. Piosenka awansowała z 31. na 9. miejsce. Dwa oczka niżej znajduje się wspólne nagranie Kendricka Lamara i The Weeknda „Pray for Me”.

Pozostałe kawałki na liście Billboardu to „King’s Dead” (Jay Rock, Kendrick Lamar, Future & James Blake), „X” (Schoolboy Q, 2 Chainz & Saudi), „The Ways” (Khalid & Swae Lee), „Paramedic!” (SOB X RBE), „Big Shot” (Kendrick Lamar & Travis Scott) i „Black Panther,” (Kendrick Lamar).

Wyniki ze globalnego box office dla filmu „Czarna Pantera” przekroczyły 426,6 miliona dolarów.

Obraz oparty jest na komiksie stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Postać Czarnej Pantery zadebiutowała w roku 1966 w komiksie o Fantastycznej Czwórce. T’Challa (w tej roli Chadwick Boseman), czarnoskóry władca Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego kraju, który stał się superbohaterem, doczekał się własnej ilustrowanej serii w roku 1973. W filmie widzimy jak po śmierci ojca T’Challa wraca do ojczyzny, by przejąć należny mu tron.

W obsadzie znaleźli się również Andy Serkis, Martin Freeman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke oraz Angela Bassett, i Forest Whitaker.

Scenariusz kinowej adaptacji komiksu napisał Joe Robert Cole, opierając się na wcześniejszej wersji Marka Baileya. Kevin Feige zajął się produkcją, a Ryan Coogler reżyserią.

„Czarną Panterę” można oglądać w Polsce od 14 lutego 2018 roku.