Czarny byk Foals

1 sierpnia 2019
ok. 1 minuta czytania

„Black Bull” to bodaj najostrzejsza piosenka jaką Foals do tej pory nagrali. Utwór promuje drugą część nominowanego do Mercury Prize albumu „Everything Not Saved Will Be Lost-Part 1”. Płyta „Everything Not Saved Will Be Lost-Part 2” ukaże się 18 października.

Choć piosenki na „Everything Not Saved Will Be Lost-Part 2” były nagrywane w tym samym czasie, co na poprzednie wydawnictwo muzycy zapewniają, że jakość nowego albumu będzie co najmniej tak wysoka jak pierwszego.

– Słuchałem tej płyty od początku do końca podczas miksowania – mówi perkusista Jack Bevan. – Nie sądzę, że ludzie się tego spodziewają po części drugiej. Jeśli ktoś wydaje album w dwóch częściach, ładuje lepsze rzeczy na pierwszy, a potem te nudne na drugi. Tym razem jest odwrotnie.

Foals w swojej muzyce przemycają mathrock, funk, taneczną elektronikę, odrobinę muzyki współczesnej i całą paletę cięższych, gitarowych brzmień. Cztery albumy – „Antidotes”, „Total Life Forever”, „Holy Fire” i wydany w 2015 „What Went Down” przyniosły im szereg nagród i nominacji, zasłużonych wyróżnień i rosnącą sprzedaż.

Foals zagrają na OFF Festivalu.