Czarny Kennedy Commona i Roberta Glaspera

16 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

Wcześniej do sieci trafił kawałek „Optimistic”, teraz raper, jazzman i perkusista opublikowali utwór „Black Kennedy”, którego mona posłuchać tutaj. Muzycy nie kryją, że w piosence słychać wpływy J Dilli. – Przypomina nam wspaniałe czasy, które spędziliśmy, tworząc z nim muzykę – mówi Riggins.

Imienny album August Greene ukaże się 9 marca nakładem Amazona.

Common, Glasper i Riggins współpracowali wcześniej przy nagraniu „Letter to the Free” do dokumentu Avy DuVernay, „13th”.

Common to raper a ostatnio często także aktor. Niedawno wystąpił w obrazach „Legion samobójców”, „Barbershop: Na ostro” i „John Wick 2”, a wcześniej chociażby w serialu „Hell on Wheels: Witaj w piekle”. Zapowiedział też udział w thrillerze „Three Seconds” z Rosamund Pike i Clive’em Owenem, dramacie „Saint Judy” z Michelle Monaghan oraz romantycznej komedii „Best Day of My Life” z Renée Zellweger. Najnowszy album artysty, „Black America Again”, ukazał się w listopadzie 2016 roku.

Robert Glasper to jeden z najważniejszych muzyków jazzowych XXI wieku. Trzykrotny zdobywca nagrody Grammy – za album „Black Radio”, utwór „Jesus Children of America” oraz ścieżkę dźwiękową do filmu o Milesie Davisie. Wielokrotnie nominowany do najbardziej prestiżowych wyróżnień, wciąż nie przestaje poszukiwać w muzyce „nowych lądów”. Glasper to pianista, dla którego równie naturalne będzie nagranie coveru piosenki Kurta Cobaina, co współpraca z Eryką Badu, Norą Jones i Q-Tipem. Jego twórczość wymyka się szufladkowaniu i czerpie garściami nie tylko z jazzu, ale również soulu, hip-hopu, R&B i rocka. Jak dotąd Robert Glasper realizował swoje niewyczerpane pomysły pod szyldami Robert Glasper Trio i Robert Glasper Experiment.