Czesław i Artur Andrus śpiewają w szkole urodzenia

6 września 2016
ok. 2 minut czytania

Nagranie nosi tytuł „Trzeba mieć specjalną skrzynię”. Piosenkę wraz z klipem zawierającym fragmentu obrazu Aleksandra Dembskiego można sprawdzić pod tym adresem.

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” opowiada o popularnym muzyku, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. (Czesław Mozil) przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama (Jakub Kamieński) i Zygmunta (Sławomir Pacek), byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

W obsadzie znaleźli się także Anna Smołowik, Lucyna Malec, Jan Krzysztof Szczygieł, Agata Pruchniewska i Grzegorz Heromiński.

Pod tym adresem można obejrzeć teaser produkcji.

Za reżyserię odpowiada Aleksander Dembski, który napisał scenariusz razem z Moniką Franczak.
Premiera została wyznaczona na 21 października.

Na czele projektu Czesław Śpiewa stoi pochodzący z Polski, wychowany w Danii Czesław Mozil. Zespół ma na koncie prawie 20 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu „Maszynka do świerkania”, który podbił listy przebojów zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej Trójce. Pierwszy album, wymownie zatytułowany „Debiut”, sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy, a kolejny, „POP”, pokryty podwójną platyną . Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków i wygrywając 3 statuetki. Ostatnia płyta grupy to „Księga Emigrantów. Tom I” z października 2014 roku.

Czesław Mozil znany jest także jako juror telewizyjnych talent show.

Artur Andrus to dziennikarz, prezenter, konferansjer, artysta kabaretowy i wokalistka. Związany przede wszystkim z radiową Trójką, ale znany także z anteny TVN24 czy TV Puls. W 2012 roku wydał płytę „Myśliwiecka” promowaną przez przebojowy singel „Piłem w Spale, spałem w Pile”. Longplay dwukrotnie pokrył się platyną i dotarł na szczyt zestawienia OLiS-u. Jest też współtwórcą świątecznych piosenek projektu dziennikarzy Trójki, Przyjaciele Karpia.