Dąbrówka Kukulska – „CoMix”

17 grudnia 2010
ok. 1 minuta czytania

Już od pierwszej minuty „rzuca się w uszy” świetna produkcja. Kukulska i Dąbrówka bawią się brzmieniami, na przemian dostarczając nam świeży pop oparty o elektronikę oraz funkowo-soulowe granie. Piosenki nie są nachalnie przebojowe, lecz za sprawą wyrazistych melodii szybko wpadają w ucho. „To jest komiks”, „Funk with U” czy zaskakujące jak na polski album popowy „Part of it” powinny podbić listy przebojów, a stanowią też kapitalne pole do popisu w kontekście remiksów. I być może to właśnie jest dobry pomysł na promocję „CoMixu” poza granicami Polski. Kukulska bez najmniejszego problemu radzi sobie z angielskim, dlatego jej piosenki podrasowane odpowiednio pod kątem klubowym, mogłyby namieszać też w innych krajach.

Na Polskę płyta duetu Kukulska – Dąbrówka może się okazać za świeża. Dla jednych za bardzo popowa, dla innych za mało wygładzona na potrzebę rozgłośni radiowych. Tylko czy można mieć o to jakiekolwiek pretensje do artystów? W żadnym wypadku, ani trochę. Ich zadaniem było nagranie dobrej, interesującej płyty, a z tego wywiązali się wzorowo.

Rzadko kiedy w naszym kraju intrygująca produkcja idzie w parze z nienagannym wokalem oraz przyzwoitymi tekstami. „CoMix” jest właśnie takim chlubnym wyjątkiem, za który Dąbrówce i Kukulskiej należą się duże brawa.