Daft Punk wprowadza do komputerowego labiryntu

27 września 2010
ok. 1 minuta czytania

Zestaw dostępny będzie na pojedynczym kompakcie, w wersji deluxe i formacie cyfrowym. Duet uruchomił właśnie stronę internetową poświęconą wydawnictwu.

– Pracowałem nad tym filmem z Daft Punk przez blisko trzy lata – wyjaśniał wcześniej reżyser, Jospeh Kosinski. – To dla nich zupełnie nowy kierunek. Kombinacja orkiestrowego i elektronicznego brzmienia. Udało nam się zatrzeć granicę miedzy projektem dźwiękowym a muzyką.

– Daft Punk jest integralną częścią filmu – dodał.

„Tron: Dziedzictwo” to kontynuacja produkcji „Tron” z 1982 roku. W oryginalne Jeff Bridges wcielił się w postać programisty Kevina Flynna, który zostaje uwięziony w świecie programów komputerowych i musi stanąć do walki w grach, które sam napisał. Sequel przedstawia dalszą historię Flynna (ponownie Bridges). Po 25 latach do bohatera dołącza jego dorosły syn, Sam (Garrett Hedlund). Mężczyźni muszą stawić czoła bezwzględnemu programowi komputerowemu.

Film zawita do polskich kin w grudniu 2010 roku.

Ostatni studyjny albumu Daft Punk to „Human After All” z 2005 roku. Dorobek formacji uzupełnia dzieło „Alive 2007” z listopada 2007 roku.