DakhaBrakha w Polsce na plenerowych koncertach

13 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

Muzyka DakhaBrakha, nazywana przez samych artystów \”etno chaosem\” łączy w sobie wpływy tradycyjnych pieśni ludowych Ukrainy z eksperymentalnymi improwizacjami na temat muzyki całego świata. Koncert DakhaBrakha to inspirujące, nieoczywiste show, które naprawdę zapada w pamięci na bardzo długo. Nie bez przesady nazywani są najbardziej rozpoznawalnymi ambasadorami kultury Ukrainy na świecie. Grali już przecież zarówno w potężnych salach koncertowych Europy, Azji i obu Ameryk, jak i na największych festiwalach muzyki popularnej, na czele z legendarnym Glastonbury, a wideo z sesji nagraniowych DakhaBrakha viralem roznoszą się po sieci.

Wyjątkowość muzyki DakhaBrakha płynie z autentyczności i siły przekazu uzyskanej dzięki pozornie prostym środkom. Tradycyjne instrumentarium w połączeniu z poruszającymi wokalami artystów tworzy spektakl, których pochłania słuchacza w całości. Dwa plenerowe koncerty, jakie DakhaBrakha zagra w tym roku w Polsce, wiążą się z promocją nowego, wydanego w 2020 roku albumu \”Alambari\”, który zarejestrowany został podczas sesji nagraniowej w Brazylii. Nowe wpływy muzyczne jeszcze bardziej rozszerzyły dźwiękowy wachlarz zespołu i z całą pewnością zostawią również swój ślad na występach DakhaBrakha, które po prostu trzeba zobaczyć na żywo.
Koncerty odbędą się na świeżym powietrzu oraz przy zachowaniu wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych.

Bilety na oba polskie koncerty, w cenie 105 zł dostępne będą w regularnej sprzedaży od czwartku, 15 kwietnia na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.