Damian Marley na Przystanku Woodstock

12 kwietnia 2012
ok. 2 minut czytania

Damian Marley to jeden z najbardziej oczekiwanych artystów reggae w Polsce, najmłodszy syn legendarnego Boba Marleya, członek formacji Superheavy, zdobywca nagród Grammy, twórca hitów „Welcome To Jamrock” czy „Road To Zion”.

Po fantastycznie przyjętej płycie „Distant Relatives”, nagranej wspólnie z nowojorskim raperem Nasem oraz udziale w gwiazdorskim projekcie Superheavy, w skład którego weszli także Mick Jagger, Joss Stone i Dave Stewart, Damian Marley pracuje nad czwartym solowym albumem, którego premiera planowana jest na ten rok. Pomiędzy nagraniami artysta odwiedzi Polskę.

Karierę muzyczną Marley zaczął w wieku 13 lat, kiedy razem z Shiah Coore (synem gitarzysty Third World) i Yashema Beth McGregor (córką Freddie McGregora i Judy Mowatt) założyli zespół The Shepherds. Debiutancki, solowy longplay muzyka, „Mr Marley”, wydany w 1996 roku został w całości wyprodukowany przez jego brata Stephena. Krążek szybko zdobył popularność w Stanach Zjednoczonych oraz na Jamajce, a młody Damian stał się jednym z ważniejszych wschodzących wówczas talentów. Kolejne płyty – „Halfway Tree” z 2001 oraz „Welcome to Jamrock” z 2005 roku, również wyprodukowane przez Stephena – podbiły serca fanów i błyskawicznie wspięły się szczyty list sprzedaży. Obie płyty otrzymały nagrody Grammy w kategorii najlepszy album reggae i tym najmłodszy z Marleyów tylko ugruntował swoją silną pozycję na światowej scenie reggae.

Artysta pozostaje oddany filozofii Rastafari, czemu daje wyraz w swojej muzyce przepełnionej ideologią jednej miłości, jednej planety oraz wolności i równości dla wszystkich ludzi.

Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2012 roku. Udział wcześniej potwierdzili m.in. Asian Dub Foundation, The Darkness, Ministry, Machine Head, Anti-Flag, Sabaton oraz Airbourne.