dan le sac vs Scroobius Pip dwa razy w Polsce

1 lutego 2010
ok. 1 minuta czytania

Pochodzący z brytyjskiego Essex duet dan le sac vs Scroobius Pip to generujący bity Daniel Stephens i dryblasowaty brodacz David Meads w roli wokalisty. Ich muzyka leży gdzieś na przecięciu fascynacji oldschoolowym hip-hopem z Ameryki i muzyką electro. Przed powstaniem zespołu le sac był zapatrzonym w swojego laptopa DJ-em, a Scroobius uczestniczył w poetyckich slamach i występach spoken word.

Ich debiutancki album „Angels” opublikowała w 2008 roku należąca do Roba Da Banka z BBC Radio 1 oficyna Sunday Best. Wydany rok przed płytą satyryczny manifest „Thou Shalt Always Kill” stał się ogromną sensacją i zapewnił nieznanemu wcześniej zespołowi rolę supportu na całej trasie Marka Ronsona. Do dziś teledysk do tej piosenki na YouTube obejrzało ponad 2,5 miliona osób.

Kolejne przeboje – „The Beat That My Heart Skipped” i oparty na „Planet Telex” Radiohead „Letter From God To Man” umocniły obraz duetu jako kontrowersyjnych kontestaorów, romantyków niezmiennie wierzących w moc sprawczą słowa mówionego.

Do Polski przyjadą już po raz drugi, tym razem promować nowy longplay „The Logic of Chance”, który ukaże się w marcu. Poprzednio panowie dali znakomicie przyjęty koncert podczas zeszłorocznego katowickiego festiwalu Nowamuzyka.

Bilety na koncert w Warszawie kosztują 40 złotych (45 w dniu występu), do Poznania 35 (45 złotych).