Dan the Automator z pomocą Mary Elizabeth Winstead

4 czerwca 2014
ok. 1 minuta czytania

Dan the Automator znany jest z Del the Funky Homosapien oraz współpracy z Damonem Albarnem czy Mikiem Pattonem. Mary Elizabeth Winstead zasłynęła rolą córki Johna McClaina (Bruce Willis) w obrazach „Szklana pułapka 4.0” i „Szklana pułapka 5”.

Ich wspólny debiutancki album nosi tytuł „I Love You But I Must Drive Off This Cliff Now” i ukaże się 22 lipca. Wydawcą będzie należąca do muzyka firma Bulk Recordings. Materiał ma zawierać muzykę zainspirowaną popem lat 60. – żeńskimi zespołami soulowymi, kawiarnianym jazzem, pięknymi aranżacjami i zmysłowością.

Pierwszym utworem z płyty jest „Did We Live Too Fast”, którego można posłuchać pod tym adresem.

– Miałem przyjemność pracować z wieloma utalentowanymi osobami – komentuje Daniel Nakamura, jak naprawdę nazywa się artysta. – Kiedy jest chemia, wszystko się układa. Z Mary było jak z Del the Funky Homosapien czy Damonem Albarnem. Naprawdę naturalnie. Po prostu zaskoczyło.

Winstead ostatnio zagrała w obrazach „Faults” i „Alex of Venice”, a także w będącym na etapie posprodukcji filmie „Kill the Messenger” z Jeremym Rennerem w roli głównej.

Ostatni projekt, w który zaangażowany był Dan the Automator to płyta „Event 2” hiphopowej supergrupy Deltron 3030 z września 2013 roku.